Bir köprü inşa etti ve kapısına asma kilit koydu.

Giresun’un Piraziz ilçesine bağlı Bozat köyünün Bitene mahallesinde yaşayan Hurşit Gürsoy, yaklaşık 15 yıl önce evine ulaşmak için Bozat deresi üzerine kendi imkanlarıyla köprü yaptırdı. Ancak komşuları ve toprak sahipleri kendisine yardım etmeyince köprüye demir bir kapı yaptırdı ve burayı sadece kişisel kullanıma açtı.

Hurşit Gürsoy’un vefatından sonra çocukları, vasiyeti gereği kapıyı hâlâ kilitli tutuyor.


“Kardeşinin kullanmasına bile izin vermedi”

Bozat köyü sakinlerinden Necati Başaran, yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Yaklaşık 15 yıl önce komşumuz Hurşit Gürsoy, Bitene mahallesindeki evine şehir yolundan kolay ulaşımı sağlamak için Bozat deresi üzerine bir köprü yaptırdı. grup. Köprüyü inşa etmeden önce komşularından ve arazi sahiplerinden yardım istedi ama kimse ona yardım etmedi. O günün şartlarında 25 bin lira harcadığı köprüye bir de kapı yaptırdı ve onu sadece tek başına kullandı. “Ölünceye kadar en yakın komşusu olan kardeşinin onu kullanmasına bile izin vermedi” dedi.

[Fotoğraf: İHA]


“Çocukları kapıyı kilitli tutmaya devam ediyor.”

Vefatının ardından çocukların kapısını hâlâ kapalı tuttuğunu belirten Başaran, şöyle konuştu: “Köprüyü yapan komşumuz Hurşit Gürsoy’u birkaç yıl önce kaybettik. Ancak köprü hala çocukları tarafından kapalı tutuluyor. Çocukları genelde İstanbul’da yaşıyor. Bir yazdan diğerine fındık mevsiminde gelirler. Geldiklerinde kapıyı açıp kendileri kullanıyorlar, çıktıklarında ise kapıyı kilitleyip çıkıyorlar. Duyduğumuza göre baba vasiyet etmiş ve vasiyete göre çocukları kilit altında tutulmaya devam ediyor. “Karadeniz inadı böyle bir şey olsa gerek” dedi.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Popüler Firmalar
Güncel Haberler
Sponspor Bağlantılar: Antalya Haber