Sabahları çarşaf ve yastıklarda ortaya çıkıyor! Nadir görülen kanser belirtilerine dikkat edin

Sabahları çarşaflarınızda ve yastıklarınızda fark edebileceğiniz, az bilinen bir kanser belirtisine karşı uyarılar yapılıyor.

Mirror haberine göre gece terlemesi kanser belirtisi olabilir. 200'den fazla kanser türü varken hangi semptomlara dikkat edilmesi gerektiğini bilmek biraz zor olabilir. Açık olan şu ki, kanser söz konusu olduğunda uyarı işaretlerini ne kadar erken fark ederseniz sizin için o kadar iyi olur.

Kanseri erken aşamada tespit etmek hayat kurtarabilir ancak hangi belirtilere dikkat edilmesi gerektiğini bilmek zor olabilir. Semptomlar kilo kaybı ve yorgunluk gibi daha genel olabilir veya cilt gibi vücudun belirli kısımlarını etkileyebilir. Diğer yaygın uyarı işaretleri arasında kitleler, açıklanamayan kanama veya uzun süreli şişlik yer alır.

SABAH KONTROL EDİYORUM

Uzmanlar, uyurken aşırı terleme yaşayıp yaşamadığınızı görmek için sabahları yatağınızı kontrol etmenizi öneriyor. Eğer öyleyseniz, çarşaflarınız ve yastıklarınız muhtemelen o kadar ıslanacaktır ki, bunu sabah fark edeceksiniz.

YATAK KOLEKSİYONU

Kanser araştırmalarına göre enfeksiyon, kanserli kişilerde terlemenin en yaygın nedenlerinden biridir. Enfeksiyon yüksek sıcaklığa neden olabilir ve vücut bunu azaltmak için terler. Bazı kanser türleri de sizi normalden daha fazla terletebilir. Bunlar aşağıdaki kanser türlerini içerir:

 • non-Hodgkin lenfoma
 • Hodgkin lenfoması
 • Karsinoid tümörler
 • Lösemi
 • Mezotelyoma (akciğer zarı kanseri)
 • kemik kanseri
 • Prostat kanseri
 • Böbrek kanseri
 • germ hücreli tümörler
 • İleri medüller tiroid kanseri

KANSER4

Kanser çok çeşitli semptomlarla kendini gösterebilir. Sizin için neyin normal olduğunu bilmeniz ve sağlığınızda herhangi bir değişiklik konusunda endişeniz varsa doktorunuza söylemeniz önemlidir. Terleme mutlaka kanser olduğunuz anlamına gelmez ancak sizin için normal değilse doktorunuzla konuşmanız önemlidir.

akciğer kanseri2

NHS şöyle diyor: “Çoğu insan bütün gece terliyor. Düzenli olarak ıslak çarşaflarla uyanıyorsanız, bunu bir pratisyen hekime kontrol ettirmelisiniz. Odanız veya yatağınız sizi çok sıcak tutuyorsa, bütün gece terlemeniz normaldir. Gece terlemeleri Uyuduğunuz alan serin olsa bile gecelikleriniz ve yatağınız ıslandığında ortaya çıkar.” “Bu, yetişkinlerin ve çocukların gece terlemesinden muzdarip olabileceği anlamına geliyor.”

Mynet Youtube
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Siverek'te sokakta terk edilmiş çocuk bulundu!Siverek'te sokakta terk edilmiş çocuk bulundu!
Günün gündeminde Bakan Özhaseki'nin fotoğrafları vardı! "Amatör paylaşım Allahım aklımı koru"Günün gündeminde Bakan Özhaseki'nin fotoğrafları vardı! “Amatör Paylaşım Allahım Aklıma Sahip Çık”
İstanbul'da bir mahalle bu olayı konuşuyor! Gözlerinde yaşlarla anlattı: İstanbul'da bir mahalle bu olayı konuşuyor! Gözlerinde yaşlarla anlattı: “Bir gün iyi giyimli birkaç kişi geldi…”

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Popüler Firmalar
Güncel Haberler
Sponspor Bağlantılar: ilkses gazetesi - ilkhaber gazetesi - Bursa Hayat - Yeni Bakış Antalya Haber
marsbahis giriş