Polis, Sydney’deki bıçaklı saldırganın kadınları hedef aldığını açıkladı

Avustralya’da 6 kişiyi öldüren saldırganın babası, oğlunu ‘İlişki istediği halde kadınlarla sorunlu ilişkileri olan ve sosyal becerileri olmayan biri’ olarak tanımladı.

REKLAM

Avustralya’nın Sidney kentinin sahil kasabası Bondi’de bir alışveriş merkezinde 6 kişiyi bıçaklayarak öldüren kişinin yalnızca kadınları hedef aldığı belirlendi.

Olayın ardından soruşturma devam ederken, saldırganın geçmişte akıl hastalığı olduğu ve kadınlarla ilişkilerinde sorunlar olduğu öğrenildi.

40 yaşındaki şüpheli Joel Cauchi Cumartesi günü büyük bir bıçakla altı kişiyi öldürdü ve 12 kişiyi de yaraladı. Yaralıların çoğunun kadın olduğu görüldü.

Polis tarafından öldürülen saldırganın babası bir gazeteye “Bir kız arkadaş edinmek istiyordu ve hiçbir sosyal becerisi yoktu” dedi. dedi.

Öldürülen tek adam

Saldırıda ölen tek kişi 30 yaşındaki güvenlik görevlisi Faraz Tahir’di.

Üyesi olduğu Avustralya Müslüman Ahmediye Cemaati’ne göre Tahir, geçen yıl Pakistan’dan mülteci olarak Avustralya’ya geldi.

Yetkililer ayrıca altıncı kurbanın ülkede okuyan Çin vatandaşı Yixuan Cheng olduğunu da belirledi.

Doğum günü

Pazartesi günü şehrin dört bir yanından yüzlerce kişi hayatını kaybedenleri anmak için alışveriş merkezinin önüne çiçek ve çelenk bıraktı.

Çiçek bırakanlar arasında saldırı sırasında orada bulunan Wren Wyatt isimli bir kişi de vardı.

“Hala günlük hayatıma dönmeye çalışıyorum. Bugün kafamı boşaltmak için ara verdim.” Wyatt, Cumartesi günü alışveriş merkezinin önünden geçerken bir kalabalığın çığlıklar atarak geçtiğini ve güvenliğin ona koşmasını söylediğini söyledi.

Silah ve bıçak taşıma konusunda dünyanın en katı kanunlarına sahip olan 27 milyon nüfuslu ülkede toplu katliamlar nadir görülüyor.

Bu arada Avustralya ulusal bayrağı, kurbanların anısına Parlamento Binası ve Sidney Liman Köprüsü de dahil olmak üzere ülke genelinde yarıya indirildi.

Sidney Opera Binası’nın yelkenleri de pazartesi akşamı siyah kurdeleyle aydınlatılacak.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Popüler Firmalar
Güncel Haberler
Sponspor Bağlantılar: Antalya Haber