Papa Francis uyardı: “Demokrasi iyi durumda değil”

Bu haberin ilk yayınlandığı dil İngilizcedir.

İtalya'nın Trieste kentinde binlerce kişiye seslenen Papa Francis, “Dürüst olalım, bugün dünyada demokrasinin durumu iyi değil” dedi.

REKLAM

Katoliklerin ruhani lideri Papa Francis, bu yıl krizdeki demokrasi temasını ele alan İtalyan Katoliklerinin ellinci Sosyal Haftasını kutlamak için kuzey İtalya'nın Trieste şehrini ziyaret etti.

Pazar günü ziyaret kapsamında Genel Kongre Merkezi'ne giden Katolik Kilisesi lideri, küresel demokrasinin durumu ve işleyişine ilişkin bir konuşma yaptı.

Papa Francis, Piazza dell'Unità d'Italia'da toplanan 8.500 kişiye hitaben yaptığı konuşmada, “Dürüst olalım, bugün dünyada demokrasinin durumu iyi değil.” dedi.

“Seçmen sayısının azlığından endişe duyuyorum” diye devam eden Papa, herkesin kendini ifade etmesine ve demokratik sürece katılmasına olanak tanıyan koşulların yaratılmasının öneminin altını çizdi.

“Kayıtsızlık demokrasinin kanseridir, katılım eksikliğidir” diye ekledi.

Papa ayrıca Ukrayna'da, Filistin'de, Sudan'da, Myanmar'da ve savaşın olduğu her yerde barış için dua etme ve barış için çalışma taahhüdünün yenilenmesi çağrısında bulundu.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Popüler Firmalar
Güncel Haberler
Sponspor Bağlantılar: Antalya Haber