İşte kahvaltıların yeni favorisi Kurşun Geçirmez Kahve’nin tarifi…

İngilizcede “Kurşun Geçirmez Kahve” olarak bilinen yeni kahve, tereyağlı kahve olarak da biliniyor. Özellikle ketojenik diyet uygulayanların tercih ettiği bu kahve, sağlıklı yağ içeriği sayesinde yağ yakımına destek olmayı amaçlıyor. Orijinal Kurşun Geçirmez Kahve tarifi gerçekten lezzetlidir. Ancak siz damak tadınıza göre lezzeti zenginleştirebilirsiniz. Biraz tarçın, bir tutam bitter çikolata, vanilya veya kakao ekleyerek kendi eşsiz kahve karışımınızı yaratabilirsiniz. Kuyu Formda kalırken kilo vermenin keyifli yolu nedir? İşte Kahvaltıların yeni favorisi Kurşun geçirmez kahvenin tarifi…

KURŞUN GEÇİRMEZ KAHVE NEDİR?

Kahve ve çaya yağ eklemek aslında çok eski bir alışkanlıktır. Kurşun Geçirmez Kahve de bu kadim geleneklere borçludur. Tarifin yaratıcısı Dave Asprey, Tibet’te dağcılık yaparken kendisine ikram edilen çayın performansını artırdığını fark etti. Ülkesine döndüğünde bu tereyağlı çayın doyurucu ve enerji verici etkilerini kahve tarifine uyarlayarak kurşun geçirmez bir kahve yaratıyor.

KURŞUN GEÇİRMEZ KAHVENİN FAYDALARI NELERDİR?

Vücuttaki yağ yakımını artıran, iştahı azaltan ve kahvenin hücre yenileyici etkisinden yararlanarak dinç kalmanıza yardımcı olan kurşun geçirmez kahve, obeziteye ve kronik yorgunluğa karşı ideal bir önlem olarak değerlendiriliyor. Profesyonel sporcular, fazla yağlardan kurtulmak isteyenler ve konsantrasyon sorunu yaşayanlar tarafından tercih edilebilir. Kahvaltıda içilen kurşun geçirmez kahve, güne bol enerjiyle başlamanıza yardımcı olur ve konsantrasyonu artırır. Ayrıca yarattığı tokluk hissi sayesinde dengeli beslenmenin sürdürülmesine yardımcı olur.

KURŞUN GEÇİRMEZ KAHVE TARİFİ NASIL YAPILIR?

Kurşun Geçirmez Kahve Tarifi İçin Malzemeler:

1 fincan taze çekilmiş filtre kahve (demlenmiş)

1 çay kaşığı hindistancevizi yağı (soğuk sıkım)

1 yemek kaşığı köy tereyağı

Hizmet için (isteğe bağlı):

1/4 çay kaşığı tarçın

1/8 çay kaşığı rendelenmiş hindistan cevizi

Üretme:

Taze çekilmiş kahve çekirdekleri, Hindistan cevizi yağı ve köy tereyağı ile demlenen filtre kahveyi mutfak robotuna yerleştirin.

Tamamen karışıp nefis bir kahveye dönüşen sıcak içeceği bir bardağa dökün ve sevdiklerinizle paylaşın.

Afiyet olsun!

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Popüler Firmalar
Güncel Haberler
Sponspor Bağlantılar: Antalya Haber