İsrail ordusundan açıklama geldi: İnsani yardım kuruluşlarının çalışanlarını vurdu! – Son dakika dünya haberleri

İsrail, Gazze’nin Deyr el Belah bölgesine düzenlenen saldırıda uluslararası insani yardım kuruluşu World Central Kitchen’a (WCK) düzenlenen saldırıya ilişkin bir açıklama yayınladı.

Saldırıda uluslararası insani yardım örgütünün 7 işbirlikçisi hayatını kaybetti.

İsrail ordusu sözcüsü Tuğamiral Daniel Hagari bunu insani yardım çalışanlarına söyledi “trajik” WCK’ye ölümleri nedeniyle “en derin taziyelerini” sundu.

MERHABA, “Ayrıca, ihtiyacı olanlara yardım etmek için çok şey yapmış ve yapmaya devam eden müttefik uluslara da içten başsağlığı dileklerimizi iletiyoruz.” Dedi.

Hacari, ordunun “Uluslararası hukuka saygılı profesyonel bir ordu” Kaza olduğunu iddia eden “Olanların koşullarını ve nasıl olduğunu anlamak için en üst düzeyde.” İnceleme aşamasında olduğunu söyledi.

WCK “İnsanlık için ön saflarda kritik çalışma” Hagari, yaptıklarından dolayı kendisini övdü ve 7 Ekim olaylarından sonra İsraillilere ilk yardım edenlerin arasında WCK’nin de yer aldığını belirterek, şöyle konuştu:

“Bu olayın temeline ineceğiz ve bulgularımızı şeffaf bir şekilde paylaşacağız.”

NE OLDU?

İsrail’in Gazze’nin Deyr el Belah bölgesine dün düzenlediği saldırıda uluslararası insani yardım kuruluşu World Central Kitchen çalışanları hayatını kaybetti.

Merkezi ABD’nin başkenti Washington’da bulunan WCK’den yapılan açıklamada, İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırısında 7 çalışanının hayatını kaybettiği bildirildi.

Açıklamada, hayatını kaybeden çalışanların Avustralya, Polonya, İngiltere, ABD-Kanada ve Filistin uyruklu olduğu ve ekibin, saldırı sırasında gerilimi azaltma bölgesinde örgüt logolu 2 zırhlı araçta bulunduğu belirtildi. .

Açıklamada, “Bu bir trajedi. Yardım çalışanları ve siviller asla hedef olmamalıdır.” İfadesi kullanıldı.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Popüler Firmalar
Güncel Haberler
Sponspor Bağlantılar: Antalya Haber