Eros kedisini öldüren İbrahim Keloğlan'a 2,5 yıl hapis cezası verildi

Kedi katilinin aldığı 2 yıl 6 ay hapis cezası – üst mahkemelerden itiraz gelmediği sürece – Keloğlan, “Yatar” sınırının altında olduğu için cezaevine girmeyecek ve denetimli serbestlik hükümlerine tabi olacak.

REKLAM

İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 32. Ceza Dairesi, İstanbul Başakşehir İlçesi'nde bir apartman dairesinde yaşayan ve apartman sakinleri arasında oldukça popüler olan Çat Eros'u binasında, Cumartesi günü 2 yaşındaki İbrahim Keloğlan'ın öldürülmesi ve 6 ay hapis cezası kararı çıktı.

Küçükçekmece Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, “Evcil hayvanı veya evcil hayvanı kasten öldürmek” suçundan hapis cezası istenen Keloğlan, yerel mahkemenin yaptırımını onaylayarak, elimizde herhangi bir eksiklik, noksanlık ve delil bulunmadığını belirtti. .

Ceza Dairesi, Keloğlan'ın avukatı ve savcısının itirazlarını da reddetti.

Savcılık küçük bir para cezası vermişti, Keloğlan'ın avukatı ise bu cezayı fazla buldu.

Kedi katilinin 2 yıl 6 ay hapis cezasının ardından -yüksek mahkemelerin itirazı olmadığı sürece- Keloğlan “Yatar” sınırının altında olduğu için cezaevine girmeyecek ve denetimli serbestlik hükümlerine tabi olacak.

Keloğlan, 1 Ocak'ta EROS'u yaşadığı apartmanın asansöründe sebepsiz yere tekme atmaya başladı.

Katil, eşiyle birlikte verdiği ifadede polisi öldürmek için kediye 6 dakika boyunca işkence yaptıktan sonra kaçmaya çalışan Eros'un peşine düştü ve olay sırasında psikolojisinin bozulduğunu iddia etti.

Etkinlik Türkiye'de öfkeye yol açtı ve birçok şehirde hayvan hakları savunucuları örgütlendi.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Popüler Firmalar
Güncel Haberler
Sponspor Bağlantılar: Antalya Haber