Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan ABD’ye net mesaj! “Verilen destek durdurulmalı”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Genel Merkezi’ndeki iftar programında büyükelçilerle konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gündeminde İsrail saldırıları ve Rusya-Ukrayna savaşı gibi konular yer aldı. Türkiye’nin Filistin sorununun çözümünde garantörlük yapmaya hazır olduğunu belirten Erdoğan, şöyle konuştu: “Güney sınırlarımızda ‘terör’ kurulmasına izin vermeyeceğiz. DEAŞ adı altında bölücü örgüte verilen destek durdurulmalı.” Dedi.

Erdoğan’ın açıklamasından öne çıkanlar:

İSRAİL’İN GAZZE’YE SALDIRILARI

“İsrail saldırılarında 32 bin kardeşimiz hayatını kaybetti. İsrail zaten saldırılardan önce Gazze’yi açık hava hapishanesine çevirmişti. Bugün katile katil dememizi engelleyemezler. Çünkü Netanyahu 35 hastanede 31 kişiyi yok etti. Tarihi cami dahil kimsenin inanmadığı yalanlara sarılmadan önce 222 ibadethaneyi yıktıklarını açıklasınlar.

Kimseyi dinlemeyen İsrail savaş suçları işlemeye devam ediyor. En acil konu Refah’tan TIR geçişini gereken seviyeye çıkarmaktır. Mısır genelinde 40 ton insani malzeme ulaştırdık ve ulaştırmaya devam ediyoruz.

Filistin meselesi adil bir şekilde çözülmediği takdirde ne bölgemizde ne de dünyada barış mümkün değildir. Türkiye garantör olmaya hazır. Türkiye bundan sonra da Filistinli kardeşlerini koruyacak ve bugüne kadar olduğu gibi zalimlerin karşısında geri adım atmayacaktır.

RUS-UKRAYNA SAVAŞI

Ukrayna’da devam eden savaşta barışın sağlanması için her türlü çabayı gösterdik. Rusya ve Ukrayna ile diyaloğumuzu sürdürüyoruz. Bölgedeki çatışmaları derinleştirecek adımlardan kaçınılması gerektiğine inanıyoruz. Rusya ile Ukrayna arasında barışın tesisi için çabalarımızı sürdürüyoruz.

ABD’YE AÇIK MESAJ

Güney sınırlarımızda “terörizmin” yerleşmesine izin vermeyeceğiz. DEAŞ adı altında bölücü örgüte verilen desteğin durdurulması gerekiyor. Son on yılda yaşanan tüm gelişmeler bu gerçeği açıkça ortaya koymuştur; “Terör örgütleri aracılığıyla çıkarların korunması mümkün değildir.”

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
İstanbul'da bir pastanede korkunç cinayet!  Kendini başından vurup öldürdüİstanbul’da bir pastanede korkunç cinayet! Kendini başından vurup öldürdü
Bodrum halk plajına saldırı girişimi!Bodrum halk plajına saldırı girişimi!
Baba mahkeme kararına isyan etti!  Baba mahkeme kararına isyan etti! “Burnu kırıldı, bacağı kırıldı, zorla tecavüze uğradı”

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Popüler Firmalar
Güncel Haberler
Sponspor Bağlantılar: Antalya Haber