Çıkış vergilerindeki artış, vize sorunu, dolar kuru… Bakandan gençlere “tüm dünyayı dolaşın” tavsiyesi – Son Dakika Siyaset Haberleri

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, İstanbul'daki bir üniversitenin 2023-2024 eğitim-öğretim yılı mezuniyet törenine katıldı. Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenen törenle mezun olan 755 öğrenci diplomalarını aldı.

Göktaş, törende mezun olan öğrencilere bir konuşma yaptı. “Dünyayı dolaşmak. Farklı kültürlerle iletişim kurmak ve en az bir yabancı dil öğrenmek, kendinizi en doğru şekilde ifade etmenize büyük katkı sağlayacaktır.” İfadeleri kullanması dikkat çekti.

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ise dış hatlar gidiş vergisinde yapılması planlanan artışa ilişkin şunları söyledi:

“İmkanı olmayanlar yurtdışına çıkabilir mi? Gücü yetenlerden vergi toplamak için yasa taslağını hazırladık.”

Daha önce yurt dışı çıkış vergisi 1500 ila 3000 lira arasında olacak gündeme gelmişti.

“BÜTÜN DÜNYAYI SEYAHAT EDİYORUM”

Bu gündemin ardından Bakan Göktaş'ın öğrencilere “Dünyayı Gezin” tavsiyesinde bulunduğu konuşmasının bir bölümü şöyle:

En az bir yabancı dil öğrenmenin büyük katkı sağlayacağını belirten Göktaş, şöyle konuştu: “Bugün 21 yaşında İstanbul'u fetheden büyük komutan Fatih Sultan Mehmet'i anıyoruz. Ama belki de her şeyin bittiğini düşünmeden tahtından indirilmiş bir prensti o, fetih kapılarının ona açıldığı an oldu. Nobel ödüllü değerli bilim adamı Aziz Sancar, Mardinli bir çiftçinin oğluydu, ilkokul yıllarında aldığı tarih dersleri ona aşılanmış, geçmişimizin gururunu ve büyük başarılara imza atabileceği inancını aşılamıştı. şeyler. Ve bu inanç ona Nobel Ödülü'nü kazandırdı. Size bir sır vereyim. Oluşmaya başladıklarında kimse ne yaptığını bilmiyordu. Sadece başlamanız ve kendinize inanmanız gerekiyor. Burada pusula metaforunu hatırlatmak isterim. Bu kadim coğrafyaya odaklanın ve diğer ayağınızla tüm dünyayı dolaşın. “Farklı kültürlerle iletişim kurmanın ve en az bir yabancı dil öğrenmenin size çok faydası olacaktır.”

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Popüler Firmalar
Güncel Haberler
Sponspor Bağlantılar: ilkses gazetesi - ilkhaber gazetesi - Bursa Hayat - Yeni Bakış Antalya Haber
marsbahis giriş