Bu yaygın alışkanlık penis sağlığınıza zarar verebilir! İşte çözüm

Kötü duruşun erkek cinsel organları üzerinde ciddi olumsuz etkileri olabileceği ortaya çıktı. Sarkma erektil disfonksiyona ve zayıf ereksiyona neden olabilir. Metro.co.uk erkek sağlığı uzmanı GP Dr Jeff Foster, kötü duruşun yan etkilerinden ve mevcut olabilecek sağlık sorunlarının nasıl düzeltileceğinden bahsetti.

KÖTÜ POSTÜR NEDİR?

Kötü duruş çoğumuz için masa başında oturan, ağır çantalar taşıyan veya telefon ve iPad’lerin üzerine eğilen kişilerde yaygındır. Dr Foster şunları söyledi: “Kötü duruş genellikle yuvarlak omuzlar, kambur bir sırt ve hatta hafifçe öne veya arkaya doğru eğilmiş bir kafa ile kendini gösterebilir. Aşırı göbek aynı zamanda kötü duruşun bir işareti olabilir. Kötü duruş pelvik taban kaslarının zayıflamasına neden olabilir. “. daha gergin ve zayıf hale gelir. “Bunlar mesane ve bağırsak gibi pelvik organlarınızı destekleyen kaslardır. Kötü duruş sinir fonksiyonlarını da etkileyebilir.” dedi.

KÖTÜ POZİSYONUN PENİS SAĞLIĞINA ETKİLERİ

Gevşeme aslında pelvik taban kaslarına bağlı olan çekirdek kasları zayıflatır ve üzerlerindeki artan baskı nedeniyle “daha sıkı ve zayıf” hale gelirler. Dr Foster şunları söyledi: “Penis söz konusu olduğunda, sıkı pelvik taban kaslarına sahip olmak, bu kasların o kadar güçlü olmadığı anlamına gelebilir, bu da cinsel dayanıklılığı azaltabilir (daha zayıf ereksiyonlarla) ve hatta daha zayıf boşalma anlamına gelebilir, bu da daha düşük genel güç anlamına gelebilir. “Orgazm anlamına gelebilir.”

PROSTAT

“Pelvik taban kas problemleri, idrar kaçırma, tuvalete giderken ağrı, penis ve testis bölgesinde baskıya neden olabilecek pelvik taban organ sorunlarına da yol açabilir. Duruş, enerji seviyelerini azaltabilir ve genel olarak daha yorgun hissetmemize neden olabilir.

KÖTÜ POSTU NASIL ÖNLENİR?

Buradaki anahtar, penise giden kan akışını iyileştirmek için omurganızı ve pelvik kaslarınızı hizalamaktır.

“Bu durumda omurgayı nötr bir pozisyonda konumlandırmak önemlidir” diye açıklıyor Dr. Bakmak. “İyi bir duruşa sahip olmak için başınızın arkası, kürek kemikleri ve kalçalarınız duvara değecek şekilde bir duvara yaslanın. Topuklarınız duvardan biraz uzakta olmalı. Elinizi belinizin arkasına koyun. Kolay buluyorsanız yapın. o yüzden elini oraya kaydır, yavaşça sırtını duvara yasla. Bu boşluğa zar zor sığıyorsun.” “Eğer işiniz uzun süre oturmayı gerektiriyorsa, masanızda da iyi bir duruş egzersizi yapabilirsiniz.” dedi.

iStock-1276586104

Dr. Foster şöyle diyor: “Oturduğunuzda ekranınızın göz hizasında olduğundan, ayaklarınızın yere düz bastığından ve ön kollarınızın masa üzerinde rahatça durduğundan emin olun. Duruşunuzu ayarlayarak pelvik kaslarınızın çalışması gerekecektir. Bu da potansiyel olarak penise daha iyi kan akışı sağlar, yani ereksiyon penis kanla dolduğunda meydana geldiğinden ereksiyon olma şansı daha yüksektir.

Mynet Youtube
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Diyarbakır'da korkunç kaza!  Kripto para biriminde para kaybeden doktor atış poligonunda yaşamına son verdiDiyarbakır’da korkunç kaza! Kripto para biriminde para kaybeden doktor atış poligonunda yaşamına son verdi
İhmaller zinciri!  1 kişinin hayatını kaybettiği teleferik kazasının uzun zamandır beklenen haberi geldiİhmaller zinciri! 1 kişinin hayatını kaybettiği teleferik kazasının uzun zamandır beklenen haberi geldi
Şebnem Bursalı'dan ıstakoz paylaşımına açıklama!  Şebnem Bursalı’dan ıstakoz paylaşımına açıklama! “Tüm kamuoyundan özür diliyorum”

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Popüler Firmalar
Güncel Haberler
Sponspor Bağlantılar: ilkses gazetesi - ilkhaber gazetesi - Bursa Hayat - Yeni Bakış Antalya Haber
marsbahis giriş