Ayhan Bora Kaplan'ın suçlamalarında isimleri geçti! İfadeleri alınarak 2'si emniyet müdürü, 1'i polis memuru olmak üzere 7 kişi gözaltına alındı.

Ayhan Bora Kaplan suç örgütüne ilişkin davada firari sanık Serdar Sertçelik'in “suç işlemeye rıza gösterme”, “adil yargılamayı etkilemeye teşebbüs” suçlarından dolayı Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma ve tanık”, “görevi kötüye kullanma” ve “suçluya yardım ve yataklık” suçları devam ediyor.

Soruşturma kapsamında gözaltına alınan 7 şüpheliden 3'ünün polisteki işlemleri tamamlandı. Ayhan Bora Kaplan suç örgütüne karşı açılan davanın firari sanığı Serdar Sertçelik suçundan tutuklanan 3 polis memuru bu sabah Ankara Adliyesine sevk edildi.

Ankara Emniyet Müdürlüğü TEM Şube Müdürlüğü tarafından ifadeleri tamamlanan diğer 4 şüpheli ise Ankara Adliyesine çıkarıldı.

TUTUKLANDIK

7 şüpheli, savcılıktaki ifadelerinin ardından tutuklanma talebiyle Ankara Sulh Ceza Hakimliği'ne sevk edildi. Mahkeme, 2'si emniyet müdürü, 1'i polis memuru olmak üzere 7 şüphelinin tutuklanmasına karar verdi.

AÇIKLAMASI ORTAYA ÇIKTI

Öte yandan soruşturma kapsamında gözaltına alınan şüphelilerden Ş.D.'nin savcılıktaki ifadesi ortaya çıktı.

Ş.D., firari tanığın ses kayıtlarına ilişkin açıklamasında şunları kaydetti:

“İdari soruşturma sırasında yaptığım ses kayıtlarından da anlaşılacağı üzere Serdar Sertçelik ses kayıtlarında silme ve çıkarmalar yaptı. Ben Ayhan Bora Kaplan'a dosyaya kişi eklemesi veya dosyadan çıkarma yapması konusunda baskı yapmadım, kesinlikle bir şey söylemedim. Böyle şahsın ülkeye dönmesi için atladığım cümleler var ama dosyadaki şüpheliler arasında Ayhan Bora Kaplan da var. Kişinin ülkeye gelişine cila olarak kullandığım sözleri sosyal medyada algıya dönüştürmeye çalıştı.”

(AA-DHA)Bu içerik Hazar Saygın tarafından yayınlanmıştır.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
5'i asker 7 kişi yaralandı!  Şaraphane patlamasının arkasında yasak bir ilişki keşfedildi5'i asker 7 kişi yaralandı! Şaraphane patlamasının arkasında yasak bir ilişki keşfedildi
Tüyler ürpertici vahşet!  Sokak ortasında baltayla öldürdülerTüyler ürpertici vahşet! Sokak ortasında baltayla öldürdüler
Araba kiralamak istedi ama şüphelenince gerçeği anladı!Araba kiralamak istedi ama şüphelenince gerçeği anladı!

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Popüler Firmalar
Güncel Haberler
Sponspor Bağlantılar: ilkses gazetesi - ilkhaber gazetesi - Bursa Hayat - Yeni Bakış Antalya Haber
marsbahis giriş