Ali Mete satrançta Türkiye dördüncüsü olurken; Spor Okullarından Milli Takıma Yolculuk – SPORT

Ücretsiz Spor Okulları ile Spor Başkenti Kocaeli’den yeni şampiyonların yetişmesine olanak sağlayan Büyükşehir Belediyesi, spora verdiği büyük destek ve spora verdiği büyük destekle genç yetenekleri uluslararası standartlarda üst düzey sporcular olarak Türk sporuna kazandırıyor. sporcular. Büyükşehir Belediyesi Spor Okulları öğrencisi ve aynı zamanda Bilgievi öğrencisi olan 8 yaşındaki Ali Mete Dere, Türkiye Gençler ve Yıldız Satranç Şampiyonası’nda ilimizi Kocaeli satranç şampiyonu olarak temsil etti. Antalya’da düzenlenen şampiyonada Ali Mete aynı puanı alarak 240 sporcu arasında üçüncü olarak Türkiye dördüncüsü oldu.

MİLLİ TAKIM’A KATILMAYA HAK KAZANDI

Büyükşehir Belediyesi’nin ücretsiz spor okullarında küçük yaşta keşfedilen Ali Mete, satrançta gösterdiği başarılı performansın ardından Kocaeli’nin milli sporcusu olarak gurur duymasını sağladı. Şampiyonada başarı elde eden Ali Mete’ye milli satranç takımına katılma hakkı verildi. Ücretsiz spor okullarıyla tanışma öyküsünü anlatan Ali Mete, şöyle konuştu: “Beş buçuk yaşımdayken kız kardeşimin misafiri olarak satranç derslerine gidiyordum. Derslerin eğlenceli olduğunu görünce daha sık gelmeye başladım ve Spor Okullarına kaydolmak istedim. Burada çok iyi bir eğitim alarak kendimi geliştirdim” dedi.

6 YAŞINDA LİSANSINI BAŞARIYLA ALDI

Spor okullarında derslere başladıktan sonra satrancı çok erken öğrendiğini belirten Ali Mete, şöyle konuştu: “Ben de turnuvalara katılan ablam gibi lisanslı bir sporcu olmak istiyordum. İlk ehliyetimi 6 yaşımdayken aldım. Aynı yıl düzenlenen birçok turnuvada iyi sonuçlar elde ettim. Elde ettiğim başarılar beni daha iyi bir oyuncu yaptı ve daha çok çalışmaya başladım. Turnuvaların ikinci yılında Kocaeli şampiyonu oldum. “İlimizi Türkiye şampiyonasında temsil ettim ve aynı puanı alarak Türkiye üçüncüsü oldum” dedi.

SPOR OKULLARINDA İYİ EĞİTİM

Satrançla tanıştıktan sonra hayatında büyük değişiklikler olduğunu belirten Ali Mete, şöyle konuştu: “Madalya ve kupalar aldım. Ödüllü turnuvalarda başarılar elde ettim. “Satranç oyununu çok seviyorum, büyük hedeflerim var, hepsine ulaşmak istiyorum” dedi. Ücretsiz spor okullarında imkanların çok olduğunu ve hocaların bunlarla ilgilendiğini belirten Ali Mete, şöyle konuştu: “Spor okullarını arkadaşlarıma öneriyorum çünkü burada çok iyi eğitim veriliyor. Ayrıca burada yeni arkadaşlar edinebilirler. Özellikle satrançta pek çok arkadaş edinirler. “Ayrıca zihinlerini de geliştirecekler” dedi.

SAĞLIKLI NESİLLER YETİŞİYOR

Alanında uzman kadrosuyla kentin spor geleceğini planlayan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, “Spor Master Planı” çalışmaları kapsamında gençleri, fiziksel ve zihinsel gelişimlerine katkı sağlayacak donanımlı tesislerde sporla buluşturuyor. Sağlıklı nesiller yetiştirmek, gençlere özgüven ve takım ruhu kazandırmak amacıyla oluşturulan Serbest Spor Okullarında 108 antrenör satranç, atletizm, badminton, basketbol, ​​jimnastik, güreş, masa tenisi, voleybol dallarında temel eğitimler verdi. 06-14 yaş arası 36 bin 561 çocuğa yüzme ve yüzme imkanı sağladı. Eğitim sağlar.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Popüler Firmalar
Güncel Haberler
Sponspor Bağlantılar: ilkses gazetesi - ilkhaber gazetesi - Bursa Hayat - Yeni Bakış Antalya Haber
marsbahis giriş