ABD’den Gazze’ye hava yardımı

İsrail’in Gazze Şeridi’ne saldırıları devam ederken bölgedeki siviller tehlikeli düzeylerde açlıkla karşı karşıya kalıyor. İsrail ordusunun bölgeye yeterli yardım gönderilmesini reddetmesi yaygın eleştirilere yol açsa da birçok ülke yardımların hava yoluyla ulaştırılmasına başvuruyor. ABD Başkanı Joe Biden, dün İtalya Başbakanı Giorgia Meloni ile Beyaz Saray’da yaptığı görüşmede, “Önümüzdeki günlerde Gazze’ye hava yardımı sağlayacağız” dedi.

ABD Merkez Komutanlığı’ndan (CENTCOM) bugün yapılan açıklamada, Gazze Şeridi’ne hava yardımının Ürdün Kraliyet Hava Kuvvetleri işbirliğiyle sağlandığı belirtildi. Açıklamada, yardımın bugün yerel saatle 15:00 ile 17:00 arasında sağlandığı belirtiliyor. Açıklamada, gıda yardımının güvenli bir şekilde bırakıldığı belirtilerek, “ABD’nin C-130 nakliye uçakları Gazze kıyılarına 38 bin parçadan fazla gıda bırakarak sivillerin temel yardımlara erişimini sağladı.” denildi.

Açıklamada, bölgede hava yardımının devamı yönünde planlama yapıldığı ifade edilerek, “Bu hava yardımının Gazze’ye daha fazla yardım sağlanmasına yönelik devam eden çabaların bir parçası olduğu” belirtildi.

Ürdün işbirliğiyle gerçekleştirilen bu yardım, ABD’nin bölgeye yaptığı ilk hava yardımı oldu.

Kaynak: İHABu içerik Recep Demircan tarafından yayınlanmıştır.

ChefGPT
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Kirayı almaya geldi acı gerçek ortaya çıktı!  66 yaşında bir adam...Kirayı almaya geldi acı gerçek ortaya çıktı! 66 yaşında bir adam…
Korkunç anlar!  Alevler 2 metre yüksekliğe ulaştıKorkunç anlar! Alevler 2 metre yüksekliğe ulaştı
YSK “tamamen hukuksuzluk” dedi!  O CHP'linin adaylığı kabul edildiYSK “tamamen hukuksuzluk” dedi! O CHP’linin adaylığı kabul edildi

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Popüler Firmalar
Güncel Haberler
Sponspor Bağlantılar: Antalya Haber