AB şirketleri Mısır'la 40 milyar avroluk anlaşma imzalayacak

Bu haberin ilk yayınlandığı dil İngilizcedir.

Avrupa Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, Kahire'de düzenlenen AB-Mısır yatırım konferansında Avrupalı ​​şirketlerin Mısırlı şirketlerle 40 milyar avro değerinde anlaşma imzaladığını duyurdu.

REKLAM

Avrupa Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, Kahire'de düzenlenen AB-Mısır yatırım konferansında Avrupalı ​​şirketlerin Mısırlı şirketlerle 40 milyar avro değerinde anlaşma imzaladığını açıklarken, aynı etkinlikte Mısır Cumhurbaşkanı Abdülfettah el-Sisi ile de bir araya geldi.

“Avrupalı ​​şirketler Mısırlı ortaklarıyla değeri 40 milyar avroyu aşan 20'den fazla yeni anlaşma veya ikili anlaşma imzalıyor. Hidrojenden su yönetimine, inşaattan kimyaya, denizcilikten havacılık ve otomotive kadar çeşitli sektörlerde şirketlerimiz var.” dedi.

Von der Leyen ayrıca Mısır'ın temiz enerjide lider olma iddiasının altını çizerek, yeşil enerji ve dijital eğitime yapılan yatırımların altını çizdi.

Konferans, Mart ayında von der Leyen ve Sisi tarafından üzerinde mutabakata varılan Mısır-AB stratejik ve kapsamlı ortaklığı çerçevesinde önem taşıyor ve siyasi ilişkilerden ekonomik istikrara, yatırım ve ticarete kadar geniş bir yelpazeyi kapsıyor.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Popüler Firmalar
Güncel Haberler
Sponspor Bağlantılar: ilkses gazetesi - ilkhaber gazetesi - Bursa Hayat - Yeni Bakış Antalya Haber
marsbahis giriş